Strona główna/Aktualności/Zakłócenia w odbiorze odpadów - KORONAWIRUS

Zakłócenia w odbiorze odpadów - KORONAWIRUS

19 Kwietnia 2021

MPGK Katowice informuje, że w najbliższym czasie mogą wystąpić pewne, tymczasowe opóźnienia w odbiorze odpadów. W tym tygodniu odbiór odpadów w Katowicach odbywa się jeszcze bez zakłóceń, ale w kolejnych - należy się liczyć ze zmianami w harmonogramach lub ograniczeniami  dotyczącymi odbioru niektórych frakcji.

Jeśli sytuacja będzie tego wymagała, w pierwszym rzędzie czasowo wstrzymane zostaną terminowe odbiory odpadów wielkogabarytowych z zabudowań jednorodzinnych. W kolejnym kroku - będziemy rozważać tymczasowe wstrzymanie odbioru odpadów bio z zabudowań jednorodzinnych.

Opóźnienia będą wynikały m.in. z faktu, iż część załogi przebywa na kwarantannie po kontakcie z osobami zakażonymi lub potencjalnie zakażonymi, spoza przedsiębiorstwa. Ich liczba niestety z dnia na dzień rośnie.

Opóźnienia w odbiorach będą chwilowe i będziemy o nich informować na bieżąco oraz dbać o to, aby były jak najmniej odczuwalne. Prosimy o wyrozumiałość.

Jednocześnie apelujemy do mieszkańców, aby wsparli pracę sektora komunalnego w tym trudnym momencie poprzez właściwe praktyki we własnych gospodarstwach domowych, takie jak: przemyślane zakupy, zmniejszanie objętości odpadów poprzez zgniatanie butelek i innych opakowań z tworzyw sztucznych, ograniczanie remontów oraz kompostowanie odpadów bio we własnym zakresie.

koronawirus

do góry
e-faktury Reklamacje